logoprzez

naglowek-06

Horror Party na Guido [FOTOGALERIA]
Published on Monday, 29 October 2018 17:00
Autor: Written by Maja

W piątek, 27 października 2018 r. na poziomie 320 Kopalni Guido w Zabrzu odbył się niesamowity horror party. Żądni przygód  pokonywali swój strach w podziemiach kopalni przy udziale TO i innych postaci z książek Stephena Kinga. Było przerażająco!!!

Zapraszamy do naszej FOTOGALERII.

Register to read more...

Zabrze jak z bajki [FOTOGALERIA]
Published on Monday, 29 October 2018 07:00
Autor: Written by Maja

Książka "Żywcem zamurowana" Karola Miarki była początkiem projektu "Zabrze jak z bajki" realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną, przy współudziale Teatru Nowego w Zabrzu.

Zapraszamy do naszej FOTOGALERII.

Register to read more...

Wernisaż wystawy "Stulecie amatorskiego ruchu plastycznego w województwie śląskim" [FOTOGALERIA]
Published on Friday, 19 October 2018 07:00
Autor: Written by Maja

W czwartek, 18 października 2018 r. w Strefie Biznesu Stadionu Arena Zabrze odbył się wernisaż wystawy "Stulecie amatorskiego ruchu plastycznego w województwie śląskim".

Założeniem wystawy jest prezentacja jak największej liczby amatorskich grup plastycznych – tak historycznych, jak i współczesnych – poprzez prace ich członków. Ekspozycja ma obrazować różnorodność technik, poziomów artystycznych oraz podejmowane przez twórców intuicyjnych tematy.

Wystawa otwarta do 30 listopada 2018 r. 

Zapraszamy do naszej FOTOGALERII.

Register to read more...

Sacrum w przestrzeni miasta - IX Konferencja naukowa Muzeum Miejskiego w Zabrzu [FOTOGALERIA]
Published on Thursday, 25 October 2018 07:00
Autor: Written by Maja

"Sacrum w przestrzeni miasta" – to tytuł IX Konferencji Naukowej organizowanej przez Muzeum Miejskie w Zabrzu. Dwudniowa konferencja odbyła się w dniach 23 i 24 pażdziernika 2018 r.

Wśród prelegentów byli reprezentacji takich uczelni wyższych i instytucji, jak m.in.: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie, Politechnika Śląska, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Muzeum Miejskie w Zabrzu, Kuria Diecezjalna w Gliwicach czy Regionalny Instytut Kultury w Katowicach.

Zapraszamy do naszej FOTOGALERII.

Register to read more...

"Morze ciche" wychodzi do widza [FOTOGALERIA]
Published on Tuesday, 16 October 2018 10:00
Autor: Written by Maja

W poniedziałek, 15 października odbył się pierwszy pokaz spektaklu "Morze ciche" w reż. Łukasza Zaleskiego dla uczniów Zespołu Szkół nr 42 przy ul. Sienkiewicza w Zabrzu. We wtorek "Morze ciche" rusza do Raciborza, Bielsko-Białej, Kalisza, Warszawy, Kutna, Krakowa, Wrocławia, Katowic...

Spektakl jest wystawiany m. in. w języku migowym dla dzieci głuchoniemych i słabosłyszących. Został zrealizowany ze środków Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie w ramach 3. edycji Konkursu Dormana.

Zapraszamy do naszej FOTOGALERII.

Register to read more...

© Copyright 2011. „System e-informacji kulturalnej" współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Zadanie realizowane w ramach projektu pn. „W sieci kultury – utworzenie systemu e- informacji kulturalnej na terenie Gminy Zabrze”

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it. Learn more

I understand